treningi myślenia twórczego kl.4-8

Twórcze Myślenie dla uczniów klas 4-8,
w 100-120 minutowych segmentach tematycznych

Uzyskaj więcej informacji o dostępności i terminach zajęć pomyslowyswiat@pomyslowyswiat.edu.pl

Zajęcia Twórczego Myślenia dla uczniów klasy 4-8 odbywają się w segmentach 100-120 minutowych, w grupach nie większych niż 25 osób. Towarzyszą nam dokładnie te same zasady co przy treningu prowadzonym w systemie zajęć cotygodniowych. Ze względu na większą dojrzałość uczestników, po krótkiej fazie rozgrzewki umysłowej, przechodzimy do projektów grupowych. Grupa zadowolona z efektów naszej współpracy ma możliwość uzupełnienia wiedzy o kolejny segment, który umacnia wypracowane wcześniej umiejętności i jednocześnie zapoznaje z zupełnie nowymi zagadnieniami z zakresu technik stymulujących twórcze myślenie. Wspólne pokonywanie przeszkód, poszukiwanie rozwiązań, kształtują umiejętności nawiązania pozytywnej relacji, a także rozumienia i akceptowania odmiennych stanowisk. Efektem naszego spotkania często jest tajemniczy twór, który powstaje przy udziale wszystkich członków grupy.

Istnieje możliwość tematycznego dopasowania segmentu do oczekiwań uczestników.

Zadania, które wykonujemy podczas spotkania zapoznają młodzież z techniką :

• burzy mózgów,
  • metodą kruszenia,
  • techniką udoskonalania,
  • myśleniem lateralnym,
  • zachęcają do nawiązania współpracy,
  • ćwiczą wyrażanie opinii,
  • trenują przywoływanie argumentów,
  • wymagają skuteczności działania,
  • uczą pozytywnej komunikacji
  • budują zaufanie pomiędzy jej członkami.

MIEJSCE SPOTKANIA: przestronna, jasna sala lekcyjna z możliwością zajęcia miejsca w kręgu. krzesła, stoliki

MATERIAŁY: wszystkie materiały przygotowuje osoba Prowadząca

CZAS TRWANIA: około 100 -120min.

LICZBA UCZESTNIKÓW- 15-25 osób